Maturita

20. března 2016 v 20:15 | Style-barbory |  Moje myšlenky

Za měsíc a šest dní mě čeká první praktická zkouška. Člověk už teď začíná věřit snad úplně ve vše co existuje.
Moje praktická zkouška se skládá z účetnictví, daní, finančního řízení a finančních trhů.
A já toho už tedy hodně promeškala. Nejsem vůbec pilný student a už vůbec ne člověk co vstane každý den a do té školy se vypraví. Jsem pravý opak, co vždycky na to kašlal a nějak tak prošel.
Jsem vůbec ráda, že v tom čtvrtém ročníku jsem a teprv měsíc před maturitou začínám věřit ve vše.
Nevím co jsem si celou dobu myslela. Od prváku až do teď. Už od prvního ročníku nás učitelé do toho hnali a strašili, ale my stejně jsme si říkali, že to je až za dlouho a v tom čtvrťáku to nějak dáme a vytřem zrak učitelům.
Hlavně já, nevím na co čekám, že mi to spadne asi všechno zadarmo a bez úsilí do náruče.
Ano, teprv až teď všechno zjišťuji, že vlastně ani nic neumím a co po škole, tedy až tu maturitu udělám to taky nevím.
Naše škola nemá ani žádnou praxi. Tedy vlastně praxi jsme měli, ale to bylo ve druháku jeden týden za celý rok a v třetím ročníku také zase jenom jeden týden.
A když vám to nejde a plavete v té praktické a zachvíli maturujete a máte známky, což o nich radši ani mluvit nebudu stále věříte.
Příště si beru ponaučení, že mi to učení i něco dá, teď vlastně ani nic nevím a začínám se vším od začátku (hlavně s účetnictvím). Ani nevím proč to sem vůbec píšu. Je to jen má potřeba to sem napsat a říct o tom.
Na základce jsem ani nevěděla na jakou školu bych chtěla a čím bych se po škole chtěla vůbec stát.
Samozřejmě, že mnoho lidí po škole dělá něco jiného v čem je vůbec vyučený. Jen mě ta škola prostě nebaví, ty předměty, vůbec samotné učení.
Škola je pro mě nepřítel. Ale stále věřím, že se to zdá zvládnout. A pokud ne, maturita má tři pokusy. Sice pro mě by bylo nejlepší udělat vše na poprvé a nikdy už tam nejít, ale aspoň mě chrání ty další pokusy. Všem maturantům přeji hodně pevné nervy a ať jím to výjde Usmívající se. A ti co mají stejný problém jako já tak věřte jako já Mrkající
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama